РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ ДІТЕЙ ГРА “МУМІЯ”
Ця гра цікава сама по собі, але краще організувати її як змагання кількох команд. Для цього потрібно приготувати кілька рулонів туалетного паперу (за числом команд). Підійде будь-який, найпростіший папір, який потім не шкода буде викинути.
До речі, «Мумією» ще називається різновид гри «Зомбі».
Правила гри «Мумія»
У кожній команді вибирають одного учасника – «мумію». Він буде нерухомо стояти протягом всієї гри. За сигналом ведучого інші гравці команди починають обмотувати його папером з голови до ніг (залишаючи незакритими тільки очі і ніс!). Та команда, яка закінчить першою, не порвавши при цьому папір, оголошується переможцями.
Вся хитрість в тому, що гравці команди повинні діяти злагоджено, при обмотуванні передаючи один одному рулон. «Мумія» також повинна допомагати гравцям, піднімаючи і підставляючи для обмотування свої руки і ноги.
Після того, як підведені підсумки змагання, проведено фотографування команд на тлі їх «мумій», і мумії поганялися за учасниками, які верещали і розбігались, оголошується другий етап змагання: розмотування. На цьому етапі потрібно першими розмотати свою «мумію», також не порвавши при цьому папір.
У цій грі можуть брати участь і маленькі діти (до 3 років). Головне – не варто їх вибирати в «мумії», щоб вони не злякалися. Але вони з великим задоволенням допомагатимуть намотувати-розмотувати папір.
Дана гра гарно розвиває сприймання, просторову орієнтацію та відчуття власного тіла, що може бути корисним при наявності психологічної травматизації дитини.