A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №7
Подільського району м. Києва

ТІЛЕСНІ ТЕХНІКИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ ДЛЯ ДІТЕЙ

Дата: 12.04.2022 14:25
Кількість переглядів: 47

  • Нехай дитина уявить себе лінивим кошеням. Вона має глибоко позіхнути і потягнутися у різні сторони. Під час таких простих дій тіло напружується ще сильніше, а згодом приходить розслаблення. Для позитивних емоцій можна урізноманітнювати гру мурчанням і нявканням.

 

  • Стрес може проявлятися у гіперактивності. Замість того, щоб заспокоювати дитину, дайте їй ще більше фізичного навантаження – зробіть разом активну зарядку, потанцюйте, пострибайте. Так само, якщо ви бачите, що дитина тремтить, можете розтерти її або легенько розтрусити. Після такого штучного підсилення напруги згодом має прийти розслаблення.

 

 

  • Пограйте із дитиною у гру «пиріжок», коли вона виступає тістом, а ви – пекарем. Тісто мнуть, замішують, розкачують, а потім «запікають у духовці» - накривають ковдрою і нагрівають диханням. Під час тривоги від невизначеності перше, що допомагає – відчути межі свого тіла.

 

  • При тривожних станах допомагає концентрація на органах чуття. Пограйте з дитиною в гру. Називайте по черзі три речі, які ви зараз бачите/чуєте/відчуваєте на смак/запах/дотик.

 

 

  • У ситуаціях зовнішньої напруги, якщо є така можливість, пропонуйте дітям будувати халабуди. Так дитина буде укріплювати хоч і в такий наївний спосіб відчуття безпеки. Окрім того, в кризах може бути корисною можливість побути на самоті.

 

ВАЖЛИВО

Діти дзеркало дорослих: якщо ви бачите, що дитина занадто знервована – варто стабілізувати емоційний стан дорослого, що знаходиться поруч з нею.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено