A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №7
Подільського району м. Києва

Круглий стіл «ШЛЯХИ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ РАННЬОГО, ДОШКІЛЬНОГО ТА ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ: КОМАНДА СУПРОВОДУ»

Дата: 09.05.2023 13:38
Кількість переглядів: 18

            8 травня 2023 року в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України проведено круглий стіл «ШЛЯХИ ПІДТРИМКИ ДІТЕЙ РАННЬОГО, ДОШКІЛЬНОГО ТА ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ: КОМАНДА СУПРОВОДУ» за участі науковців різних відділів Інституту та фахівців Інклюзивно-ресурсного Центру №7 Подільського району міста Києва.

Організатором круглого столу є Відділ освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку ІСПП імені Миколи Ярмаченка НАПН України (Олена Чеботарьова, Ганна Блеч, Ірина Сухіна, Ірина Гладченко, Сніжана Трикоз, Інна Бобренко, Оксана Мякушко).

Під час круглого столу обговорювались такі актуальні питання:

1. Проведення комплексної оцінки розвитку з метою визначення особливих освітніх потреб дітей раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку.

2. Необхідність розроблення рекомендацій щодо освітньої програми для дітей з особливими освітніми потребами.

3. Актуальність надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям, які опинилися в кризових ситуаціях.

4. Організаційні питання щодо участі педагогічних працівників Інклюзивно-ресурсного центру у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП у школах та дитсадках.

5. Проведення моніторингу динаміки розвитку дитини з ООП.

6. Шляхи надання консультацій та методичної допомоги вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання.

7. Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами.

8. Необхідність вчасної психологічної допомоги та просвіти батьків (законних представників) дітей з особливими освітніми потребами.

Фахівці ІРЦ ознайомились з діяльністю відділів ІСПП імені Миколи Ярмаченка НАПН України, зокрема, із сучасним технічним забезпечення відділу української жестової мови, яке спрямовано на реалізації оцінки розвитку дітей раннього та дошкільного віку з тяжкими порушеннями слуху; сучасними новими розробками відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку; науково-практичними напрацюваннями відділу освіти дітей з порушеннями слуху; новим концептуальними підходами у роботі з дітьми з особливими мовленнєвими потребами та ін.

За результатом зустрічі було підписано угоду між директором Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка професором, д.психол.н. Лесєю Прохоренко та директором ІРЦ №7 Подільського району міста Києва Ольгою Нікітюк.

Висловлюємо вдячність учасникам круглого столу за змістовну роботу, а також  відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку ІСПП імені Миколи Ярмаченка НАПН України за співпрацю та внесок у нашу спільну працю.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено